Участь студентів факультету інформаційних технологій у міжнародному конкурсі Xplore New Automation Award 2015, ініціатором якої є компанія Phoenix Contact

Конкурс Xplore New Automation Award 2015, що проводиться в 6-й раз, являє собою конкурс технологій та інновацій, учасників якого компанія Phoenix Contact приймає у своєму головному офісі, розташованому в Німеччині.

Цілі проекту: 

 • Розвиток інтересу до технічних наук. Компанії та професійні асоціації сприяють підвищенню захопленості технічними науками в освітній сфері.
 • Спільна робота та обмін досвідом у міжнародному масштабі. Включення до ініціативи професійних асоціацій (ZVEI – Центральне об’єднання підприємств електротехнічної промисловості; VDMA – Союз машинобудівників Німеччини), а також міжнародна координація з іншими конкурсами інновацій.
 • У міжнародному масштабі фінансується реалізація 100 проектів. Група висококваліфікованих фахівців виконує оцінку та відбір конкурсних проектів.
 • Кращі результати будуть представлені на міжнародній Ганноверській

торгово-промисловій виставці, яка проводитиметься у квітні 2015.

Переваги для учасників:

 • знайомство з сучасними промисловими технологіями;
 • налагодження нових контактів шляхом співпраці з національними та міжнародними корпораціями, технічними коледжами та університетами;
 • компанія Phoenix Contact надасть підтримку 100 проектам, в яких використовується її продукція, в розмірі:

– 4000 USD для індивідуальних проектів;

– 5200 USD для спільних проектів;

– 1300 USD для команд категорії «Натхненні творці» (Inspiring Engineers), в якій виступають учні віком до 18 років.

Технічне забезпечення. Команди повинні використовувати продукцію компанії Phoenix Contact у всіх випадках, коли це можливо, включаючи такі зразки:

 • програмовані логічні контролери та програмне забезпечення, що відповідають нормам стандарту IEC61131;
 • технічні рішення щодо забезпечення живлення;
 • мережеві пристрої введення-виведення;
 • технології Ethernet і бездротового зв’язку;
 • пристрої для забезпечення безпеки;
 • клемні блоки.

 На міжнародний конкурс Xplore New Automation Award 2015 кафедрою комп’ютерних систем та мереж представлено проект на тему: «Технологічна та енергоефективна система автоматизації міського розважального комплексу з використанням рішень Phoenix Contact». Керівник проекту – доцент кафедри комп’ютерних систем та мереж, к.т.н. Іщенко М.О.. Виконавці проекту – студенти факультету інформаційних технологій: Прімачова О., група КСМ-11-1; Ільченко В., група КСМ-10-2с; Костенко В., група ЗКСМ-10-1.

Перший тур конкурсу проводився у червні 2014 р. Студентами підготовлено відеопрезентацію проекту – концепція розумного енергоефективного екологічного розважального центру з докладним описом кожного з його компонентів.

За результатами першого туру проект увійшов до сотні кращих і отримав грант на суму 3000 євро на закупівлю обладнання компанії Phoenix Contact для його реалізації.

Паралельно з розробкою проекту проходив проміжний контроль над його виконанням групою журі компанії Phoenix Contact. Так, 22 листопада 2014 р. журі надіслано відео, на якому був представлений макет розважального центру та подальший план робіт. Крім цього, 3 і 15 грудня Прімачова Олена взяла участь у вебінарі за участю членів журі, технічних фахівців Phoenix Contact, організаторів конкурсу та інших конкурсантів. У ході першого вебінару проект був відзначений як перспективний і претендентом на вихід у фінал конкурсу, тридцятку найкращих.  Робоча мова – англійська. За результатами отримано сертифікат.

Другий тур проводився 25 січня 2015 р. –  відправлено фінальний відео-звіт про макет міського спортивно-розважального центру, реалізованого на обладнанні компанії Phoenix Contact, який включає в себе автоматизацію систем живлення та накопичення альтернативної енергії.

 За результатами відбору команда увійшла до фіналу, потрапивши у 30 найперспективніших проектів з усього світу. У березні 2015 р. відбудеться захист проекту в м. Бад Пірмонт, Німеччина.Безымянный